A kiszivárgott iratok szerint még Szerbia is beleegyezett abba, hogy fegyvert küldjön Ukrajnának
A szerb kormány eddig tagadta, hogy segítenék Ukrajnát, a kiszivárgott dokumentumok szerint azonban felajánlhatták, hogy fegyvert küldenek.
A szerb kormány eddig tagadta, hogy segítenék Ukrajnát, a kiszivárgott dokumentumok szerint azonban felajánlhatták, hogy fegyvert küldenek.
Új, elektronikus rendszert hoznak létre az oroszok a sorkötelesek nyilvántartására és mozgósítás esetén való értesítésére.
Szöul őrlődni látszik az amerikai elvárások és a saját fegyverszállítási politikája között.
A hirdetésekért hivatalosan egy ellenzéki irányultságú Facebook-oldal felel.
Az amerikai titkosszolgálati botrány a legsúlyosabb az elmúlt 10 évben. Kiszivárogtak az ukrán hadsereg és a CIA titkos jelentései is.
Az orosz–ukrán háború következtében nem tolerálja tovább Washington, hogy Magyarország NATO-tagként olyan politikát folytat, ami Moszkvának áll érdekében. Orbán Viktor viszont nem tolerálja, hogy Washington befolyásolni akarja a magyar politikai-társadalmi folyamatokat a kormányfő példátlan hatalmi koncentrációját veszélyeztetve. Nem tudni, hogy ez a konfliktus hova vezet, de súlyosbodhat.
Washington ezzel hivatalosan kinyilvánította, hogy az Evan Gershkovich-ot ért kémvádakat valótlannak tartja, a férfit Moszkva túszul ejtette.
A Pentagon nem tudja, hogy újabb dokumentumok is kiszivároghatnak-e.
4 ezer ember nyilvántartási adatai is eléghettek volna. De nem égtek el, mert gyorsan eloltották a tüzet.
Hiába állítja Vlagyimir Putyin – és az orosz államfő sok külföldi barátja – hogy az ukrajnai invázió miatt elrendelt nemzetközi szankciók nem ártanak komolyan az orosz gazdaságnak, egyre több iparág, most például az autó- vagy a gyógyszergyártás problémái is mutatják, hogy a büntetőintézkedések nagyon is hatnak. Az is figyelemreméltó, hogyan igyekszik Oroszország ott tartani az „barátságtalan Nyugat” vállalatait. Közben Dmitrij Medvegyev volt államfő már Sztálin-idézetekkel próbálja motiválni a munkásokat.
Bombatámadás miatt többször meg kellett szakítani a vizsgát, aznap mindenki megbukott - mesélte egy érintett diák.
A Pentagonból kiszivárgó dokumentumokból egy sokkal súlyosabb incidens bontakozik ki, mint amiről a brit védelmi miniszter októberben beszélt.
Mark Galetti Oroszország-szakértő szerint nem kizárt, hogy a Kreml rendelte meg a katonai vlogger elleni merényletet. A Guardian és a Die Welt a Trump-perről és annak lehetséges következményeiről ír, előbbi úgy fogalmaz, fájdalmasan behatárolt Trump értelmi és érzelmi horizontja. Mi következik, ha ismét Trump lesz az elnök? Mit tehet ennek érdekében Putyin? Hány határkerítés van most világszerte? Válogatás a nemzetközi lapok írásaiból a hvg360-on.
Marinka elfoglalása lehet az oroszok egyik új célja.
Akár tetszik, akár nem, még legalább 10 évig egy agresszív és veszedelmes Oroszországgal kell számolni, és erre Európa nincs felkészülve.
Nagypontosságú orosz rakétacsapás semmisített meg Zaporizzsja város közelében egy telephelyet, ahol 70 ezer tonna üzemanyagot raktároztak az ukrán fegyveres erők - közölte vasárnap az orosz védelmi tárca.
Az utolsó tíz esztendő – legalábbis a reáljövedelmet tekintve – elveszett évtizednek számít Oroszországban: 2013-2023 között növekedés helyett hat százalékkal esett az átlag reáljövedelem. Az Ukrajna elleni háború kezdete óta viszont csökken a szegények és gazdagok közötti különbség. Ennek fő oka, hogy a háborúban való részvételért, illetve az elesett katonák után járó „koporsópénzt” elsősorban a kevésbé tehetősek kapják, mert ez az a réteg, amely elsősorban jelentkezett hivatásos katonának.
A Nyugat nem hajlandó emlékezni arra, hogy az amerikaiak nukleáris fegyvereket tárolnak Európában és hisztérikusan reagál arra, hogy Oroszország ilyen eszközöket kíván a szomszédos Fehéroroszország területén tárolni – közölte vasárnap Dmitrij Peszkov. Ugyanakkor Vlagyimir Putyin elnök szóvivője is elfeledkezett néhány dologról, például arról, hogy míg egyetlen amerikai atomrakéta sincs Oroszországgal határos államban, Fehéroroszország több NATO-taggal is határos.
Ukrajna további kétszáz páncélozott szállító harcjárművet kap Lengyelországtól, és Varsó azt is megerősítette, hogy átadja az orosz agresszió ellen harcoló szomszédjának a tulajdonában lévő MiG-29-es harci gépeket.
Miközben a legtöbb elemző az Ukrajnának szállított harcjárművekre, a Bradley-re, a Leopardokra, vagy éppen a harci gépekre, a MiG-29-esekre és az amerikai F-16-osokra összpontosítja figyelmét, hatalmas hasznot hajtanak azok az Ukrajnának átadott amerikai RAAM-lőszerek, amelyek nagy távolságban telepítenek harckocsi elhárító aknákat.